10 lojtarët që kanë dështuar këtë sezon

Pasi kanë kaluar mbi 10 javë në 5 ligat kryesore të Europës, mund të përcakëtojmë futbollistët që janë në një formë të mirë këtë sezon dhe ata të tjerët që i kanë zhgënjyer të gjithë me paraqitjet e tyre.

Sport Mail ka bërë një listë me lojtarët me paraqitjet më të dobëta të këtij sezoni nga të gjitha ekipet e pesë ligave kryesore. Bëhët fjalë për emra të njohur, lojtarë me peshë në ekipet e tyre, lojtarë të super paguar, lojtarë që kanë kushtuar 120 milionë euro dhe u transferuan me shumë bujës gjatë verës së fundit.

Më poshtë po ju njohim me listën e plotë:

10- <em>Alexis Sanchez – Inter

9- Antoine Griezmann – Barcelona

8- Bertrand Traore – Lyon

7- Fabio Quagliarella – Sampdoria

6- Hirving Lozano – Napoli

5- Iago Aspas – Celta Vigo

4- Krzysztof Piatek – AC Milan

3- Luka Jovic – Real Madrid

2- Myziane Maolida – Nice

1- Philippe Coutinho – Bayern Munich</em>

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *