10 trajnerët më të paguar në Premier League, ja ku renditet Lampard

Jose Mourinho është zyrtarizuar mëngjesin e sotëm si trajner i Totenham. Portugezi ka nënshkruar një kontratë 4-vjeçare me klubin londinez, ku do të pëfitojë 15 milionë euro në sezon.

Pas zyrtarizimi të Mourinhos, “Daily Mail” ka renditur 10 trajnerët më të paguar në Premier League dhe Mourinho renditet direkt i dyti. Vendi i parë mbahet nga Guardiola me 5 milionë euro më shumë sesa Guardiola. Ndërsa Klopp dhe Solskajer ndajnë vendin e tretë dhe të katërt me 7.5 milionë euro në sezon. Frank Lampard i Chelseas renditet i teti me vetëm 5.5 milionë euro në sezon.

Lista e plotë e 10 trajnerëve më të paguar në PL është si më poshtë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *